Ahlak Ve Maneviyat Derneği 1.Olağan Kongresini Yaptı!

0

Ahlak Ve Maneviyat Derneği 1.Olağan  Kongresini Yaptı!

 

HABER:MUSTAFA YAVUZ-GAZİANTEP

 

Başta Gaziantep İlinde ve Türkiye genelinde gençlerin sorunlarının çözümü noktasında çaba gösterme hedefi ile yaklaşık 6 ay önce kurulan Kısa adı AVEM-DER olan Ahlak Ve Maneviyat Derneği ilk olağan genel kurulu yapıldı. İstiklal marşının okunmasının ardından divan başkanı ve üyelerinin seçimiyle kongre yapıldı. Derneğin Gaziantep’in Merkez Şehitkâmil ilçesi Münifpaşa Mh. Korutürk CD. No:131 (Şehitkâmil PTT yanı) deki faaliyet merkezinde gerçekleştirilen kongrede birlik beraberlik mesajları verildi.

Deneğin ilk Seçilmiş başkan ünvanını alan Bülent Çeşmeci Gazilimizdeki tüm gençlere çağrıda bulundu. “Hep birlikte el ele vererek Hukuka bağlı, temel insan haklarına saygılı, devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan, milli, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere sahip, üstün vasıflı bir gençlik yetiştirmek amacıyla; Toplumumuzun huzur ve barış içinde yaşamasına; kişilerin milli ve manevi değerlere bağlı olarak, maneviyatını yaşamasına katkı sağlamak, temiz bir çevrede, ruhsal ve bedensel yönden sağlıklı olarak yetişip gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz.  Toplumda herhangi bir şekilde meydana gelen anlaşmazlıkların ve düşmanlıkların giderilmesi için arabuluculuk yapmak. İnsan temel hak ve hürriyetlerini zedeleyen, insan haysiyetini, adalet ilkeleri ile bağdaşmayacak şekilde sınırlayan (sosyal, hukuki, psikolojik, kültürel, dini, ahlaki değerlere ve eğitim) haklarına yönelik haksızlık ve mağduriyetlerin giderilmesi, toplum vicdanını rahatsız eden her türlü tecavüz ve saldırıların son bulması için yasal çerçeveler içerisinde mücadele etmek, hukuki yardımlarda bulunacağız. Kendimizi düzeltirsek toplum kendisi düzelir. Onun için ilk çalışmalar kendimizi eğiterek düzelterek başlayacağız. Derneğimizin her türlü iletişim imkânlarını kullanarak toplumu bilgilendirerek, gençlerimizi, maneviyat aşısı ailelerimizi maneviyat iklimine alarak çaba göstereceğiz”dedi. Derneğimizin açılışını ise dışarıdan büyük bir katılım ile tüm derneklerimizi davet ederek güzel bir açılış yapacağız diye sözlerine son verdi.

Konuşmada söz verilen eğitimci denetim üyesi Ahmet Yavuz ise özümüze bağlı olacağız, prosedürümüz neyse onu uygulayacağız. Biz Allah (c.c) ya ne kadar kulluk edersek o kadar karşılığını görürüz. Sayılar bizim için önemli değil biz inanarak ve samimiyetle yaparsak Rabbim (c.c) muafakiyet verecektir İnşaallah diye konuştu. Kongrede konuşan genel başkan yardımcılığına seçilen Ali Yücel ise tüm çalışmalarımızı Kur-an ve sünnet ışığında analiz etmeliyiz. Ekonomi, Terör, Yönetim gibi tüm işlerimiz bu ışıkta analiz ederek çözüme kavuşturabiliriz İnşaallah dedi. Mehmet Akyol, Bülent Ay, Vedat Karaçoban, Mustafa Altın’ın dilek ve temenniler bölümünde konuşmalarının ardından Osman Ertuğrul hocanın dua etmesi ile program sona erdi.
İşte Ahlak Ve Maneviyat Derneğinin yeni yönetimi:

 

Yönetim kurulu ASİL ÜYELER:                                     Yönetim kurulu YEDEK ÜYELER:

1-BAŞKAN                          :BÜLENT ÇEŞMECİ            1-YILMAZ YAŞAR

2-BAŞKAN YARDIMCISI : ALİ YÜCEL                            2- HAMZA TAVUKÇU
3-SEKRETERYA                :MEHMET İNCE                    3-BÜLENT AY

4-MUHASEBE                    : YAHYA ACAR                    4-MEHMET BAKIR

5-ÜYE                                  :ERDAL KURT                  5-MUSTAFA YAVUZ

6-ÜYE                                  :YILMAZ KILIÇ                 6-ADEM KARACA

7-ÜYE                                  :MEMİK DÜZDÖL             7-MEHMET ALİ AY
Denetleme Kurulu ASİL ÜYELER                                Denetleme Kurulu Yedek ÜYELER

 

1-MEHMET AKYOL                                                        1-TALİP KILIÇ

2-AHMET YAVUZ                                                           2-OSMAN ERTUĞRUL

3-ÖMER KARABACAK                                                     3-MUSTAFA DÜZDÖL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir