“Kur’an Ayetleri Önünde Dansöz”

0

“Kur’an Ayetleri Önünde Dansöz Oynattılar”

 

Müjdat Gezen’e ait Sanat Merkezi’nde rezalete varan sahneler sergilendi. Kur’an âyetleri önünde içkili, dansözlü oyun sahnelenmesi, “Saygısızlık Ancak Bukadar Olur ” dedirtti.

 

CHP’li Konak Belediyesi’nin mülkiyetinde olan Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde faaliyet gösteren Müjdat Gezen’e ait Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde büyük rezilliklerin yaşandığı ortaya çıktı.

KAMU BİNASINDA İSLAM’A HAKARET!
Kamu binası niteliğindeki Merkez’de bir tiyatro oyunu sahnelenirken yaşanan rezillik ‘bu kadar da olmaz’ dedirtti. Müjdat Gezen’in yetiştirmesi sözde ‘sanatçı’lar İslam’ın kutsal değerlerine büyük saygısızlıklar yaptılar.

AYETLER ÖNÜNDE DANSÖZ OYNATIP RAKI MASASI KURDULAR
Kılık kıyafetler yoluyla ecdadımızla da alay edilen sahnede ayrıca astsubay rütbeli bir oyuncu da kullanılarak Türk Silahlı Kuvvetleri de istiskal edildi. İnsanın kanını donduran rezillik bunlarla da sınırlı kalmamış. Kur’an-ı Kerim ayetlerinden alındığı görülen, içerisinde besmele kelimesinin de geçtiği Arapça metinlerle ‘süslenmiş’ paravanların önünde dansöz oynatılıp rakı masaları da kurulmuş.

SANATÇI ve AKIL SAHİBİ İNSANLAR BUNU YAPMAZ!
Şimdi kamuoyunun nezdinde fazla söze ne hacet dedirten, Bu Çirkefliğin ne gibi bir tezgahın mahsulü ve iç güdüsüyle gerçekleştirilmiş olabileceğini merak ediyor. Vatandaşlar arasındaki sevgi, saygı ve birlik duygularını yüceltmek gibi işlevleri de olması beklenen sanatçılar, ne yazıkki her fırsatta dini değerlere saldırmaktan hiç çekinmiyorlar.

Kaynak : Yeni Akit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir