Mesleğe Sahip Çıkmak Lazım

Mesleğimize Sahip Çıkmamız Lazım

 

Adana Barosu’nda Staj dönemlerini başarıyla tamamlayan stajyer avukatlara, düzenlenen törenle ruhsatnameleri takdim edildi.

Adliye içerisindeki Avukat odasında gerçekleşen törende, Baro Başkanımız Av. Çıtırık, meslek yemini edip, ruhsatlarını alan Zeynep Sade, Halil Yıldırım, Mustafa Kemal İçeli, Funda Ceyhan ve Mücahit Aydın ile ailelerini kutladı ve meslek yaşantılarında görevlerini layıkıyla yapacaklarına inandığını belirtti.

Av. Çıtırık, şöyle devam etti:

“Avukatlık mesleğine her türlü saldırıların olduğu günlerden geçmekteyiz. Böyle günlerde birbirimize ve mesleğimize daha da sahip çıkmalıyız. Adil yargılanma hakkının daha iyi işletilebilmesi ve savunma hakkının zedelenmemesi için üzerimize düşenleri fazlasıyla yapmak zorundayız. Tabi mesleğimiz hukuk fakültesi sayısındaki artışlar, hukuk fakültelerinde ortak bir müfredatın sağlanamaması, nicelikteki artışın nitelikte bozulmaya başlaması ve açıklanan her yargı paketiyle birlikte daha da gerilemektedir. Bu nedenle yeni Avukatlık Kanunu’nun bir an evvel çıkartılmasını arzuluyoruz” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Baro Başkanımız, genç meslektaşlarımıza ruhsatnamelerini takdim etti.

Ruhsat törenine Başkan yardımcısı Av. Murat Loğoğlu, Baro Genel sekreteri Av. Veli Küçük, Sayman Av. Ümit Büyükdağ Özdemir, Yönetim Kurulu üyeleri ile ruhsat alan meslektaşlarımızın aileleri, sevenleri katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir