Şahinbey Belediyesin’den 4000 Konut Atağı

Şahinbey Belediyesi Kentsel Dönüşüm Kapsamında Konut Yapımına Hız Vermiş Durumda ve Bu İlerleme Doğrultusun’da 2013 Yılı İçin Güzel ve Olumlu Olacağını,Ayrıca 4000 Konut Yapacağını Söyledi.

 

Başkan Tahmazoğlu, “2013 Yılı Sonuna Kadar 4000 Konut Yapacağız”

2012 yılında 400 milyon TL bütçe yaparak ilçe bazında Türkiye’nin en büyük bütçesini yaptıklarını ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, bir taraftan kentsel dönüşüm yaparken, diğer taraftan 2013 yılı sonuna kadar belediye imkanlarıyla 4 bin konutu tamamlayarak hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi.
Kentsel dönüşüm yapmanın bir belediye başkanı için hem siyasi hem de maddi riski olduğunu kaydeden Başkan Tahmazoğlu, “kentsel dönüşe başlamadan önce vatandaşımızla aramızda güven oluşturduk. Ne yapmak istediğimizi anlattık. Daha sonra bu projeyi kaldıracak bir bütçe hazırladık. Üç yıl önce göreve başladığımızda bütçemiz 92 milyon TL. iken, bugün ise 400 milyon TL bütçe ile Türkiye’nin ilçe bazında en büyük bütçesini yaptık. Bu bütçemizin 110 milyon TL’sini kamulaştırmaya ayırdık. Kentsel dönüşüm yaparken isteyen vatandaşımızın parasını anında ödüyoruz. Üç kez buradaki çalışmalarımızı yerinde gezen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Erdoğan Bayraktar’da kentsel dönüşüm çalışmamızı Türkiye’ye örnek göstermektedir. Etilerde 296 konutu tamamladık. Yeşilvadi’de 702 konutumuzun inşaatı devam ediyor. Nuripazarbaşına ilk etapta 379 konutumuz yapılacak. Türktepe ve Yazıcıkta yapılan yıkımlar ardında yeni konutların yapılması için proje hazırlandı. Yakın zamanda ihaleye çıkıyoruz. Güzelvadi ve Kahvelipınar’da TOKİ 1000 adet konut yapacak. Serinevler’de 300 konut yaptık. Yeni kurduğumuz Mavi kent mahallesinde dar gelirli ailelerimiz için 2000 konutun inşaatına başlıyoruz. Böylelikle Şahinbey Belediyesi olarak 2013 yılı sonuna kadar 4000 konutu tamamlayarak hak sahiplerine teslim etmiş olacağız.”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir