Şahinbey Belediyesi Tarafından Yaklaşan Kurban Bayramı Nedeniyle Vatandaşların Sağlıklı ve Sağlığa Uygun Bir Ortamda Kurbanlarını Kesmeleri İçin Kurban Kesim ve Satış Noktaları Belirledi.

KURBAN HAZIRLIKLARI 66 NOKTA İLE HİZMETTE

 

Yaklaşan Kurban Bayramı Dolayısıyla İlçe Genelinde Tüm Hazırlıklarını Tamamlayan Şahinbey Belediyesi İlçe Genelinde 57 Noktayı Kurban Kesim ve 9 Noktayı da Satış Yeri Olarak Belirledi. Şahinbey Belediyesi Bu Çalışmalara Ek Olarak İlçe Genelinde 180 Bin Adet Kurban Poşeti Dağıtacaklarını da İfade Ettiler.

İŞTE BAŞKANIN AÇIKLAMASI
Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle tüm hazırlıkları tamamladıklarını Bayram boyunca Zabıta Ekiplerinin 24 saat esasına göre çalışacağını, belirlenen Kurban kesim yerleri sayesinde vatandaşların sağlıklı ve Sağlığa Uygun bir ortamda kurbanlarını keseceklerini söyledi. Başkan Tahmazoğlu: İlçe genelinde belirlenen satış ve kesim yerlerinin çeşitli ilan ve afişlerle vatandaşlara duyurulduğunu ifade ederek, belediye tarafından belirlenen Kurban kesim yerlerinin Karataş Uzay çatılı pazar yeri, Karataş Dr. Sadık Ahmet İlköğretim okulu yanı, Güneykent Kocatepe İlköğretim okulu yanı, Binevler Bahattin Kayalı İlköğretim Okulu Yanı, 23 Nisan İlköğretim Okulu Yanı, 25 Aralık Mahallesi Şehreküstü itfaiyesi içi, Serinevler Mahallesi Pakize Kemal Öğücü İlköğretim Okulu Yanı, 23 Nisan uzay çatılı pazaryeri içi, Kırkayak Parkı Büyükşehir belediye kreşi bahçesi, Öğretmenevleri Mahallesi Kenan Evren İlköğretim Okulu bahçesi, Yeditepe Mahallesi Deniz Semt pazarı, Gaziantep Lisesi arkası otopark, Ahmet Çelebi öğrençi yurdu, Şahinbey şehitler kültür ve eğitim derneği, Hoşgör Fatih kuran kursu, hava alanı yolu üzeri Yeşilkent mezarlığı yanı, Deniz Mahallesi üçler halı saha arkası ve Yeditepe mahallesi Bağlarbaşı öğrenciye yardım derneği. Belediye tarafından belirlenen bu noktalarda Diyanet vakfı ve Şahinbey Kaymakamlığınca görevlendirilen her kesim yerinde yeterince kasap görev yapacak olup, kasaplar küçükbaş hayvanları 30 TL. Büyükbaş hayvanları ise 150 TL. karşılığında keserek vatandaşımıza teslim edecektir. Aynı şekilde Atatürk Lisesi bitişiğinde bulunan Köylü Garajı, Beydilli Mahallesi Şanlıdere Caddesi Hatice Karslıgil İlköğretim Okulu karşısında bulunan trafo arkasındaki boş alan, Bozoklar Mahallesi mehter sokak ile 11 nolu sokağın kesiştiği boş alan, Kahvelipınar Mahallesi Özdemir Caddesi ile 77 nolu caddenin kesiştiği boş alan, Kolejtepe Mahallesi, İnönü caddesi, Keleşhoca Mağarası içi, 60.Yıl Mahallesi Yavuz Sultan Selim Caddesi, eski halk ekmek fabrikası bitişiğindeki boş alan, İstiklal Mahallesi, 140 nolu cadde ile 150 nolu caddenin kesiştiği yerde bulunan boş alan, Yeditepe Mahallesi Deniz semt pazarı yanındaki boş alan ve Karataş Mahallesi 418 nolu cadde de vatandaşlarımızın rahat bir şekilde kurbanlıklarını almalarını sağlamak için bu noktalarda kurbanlık satışı yapılacağını söyledi.

Başkan Tahmazoğlu, Aynı zamanda Şahinbey Belediyesi olarak 180 bin adet kurban poşeti dağıtımı yapılacağını belirterek, Kurban poşetlerinin Tüm ilçe genelinde ve kurban kesim yerlerinde dağıtılacağını böylelikle kurban atıklarının çevreyi kirletmesinin önleneceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir