Şanlıurfa Barosun’da Olağan Genel Kurul Yapılacak

Şanlıurfa Barosunda Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapılacak.

Toplantıda Mevcut Yönetimin Faaliyet Raporu Okunacak. Daha Sonra Sırasıyla Adaylar Kısa Konuşma Yaptıktan Sonra Oylamaya Geçilecek.

BARONUN YAPMIŞ OLDUĞU YAZILI BASIN DUYURUSU

ŞANLIURFA BAROSU GENEL KURULU

Baromuz olağan Genel Kurul Toplantısı 20.10.2012 Cumartesi günü, saat:13:00-17:00 Arasında, Şanlıurfa Eski Belediye Nikah Salonunda (Öğretmenevi Yanı) Yapılacaktır.

Genel Kurul’da Divan oluşumundan sonra, mevcut Yönetimin Faaliyet raporu Baro Başkanı Av.İrfan GÜVEN tarafından okunduktan sonra, Denetleme Kurulunun denetim raporu okunacak ve sonra İbra oylaması yapılacaktır. Ayrıca Divana Baro başkanlığı için adaylık başvurusunda bulunanlar birer konuşma yapacaktır. Baro üyesi avukatların da konuşmalarından ve Baro organlarına aday olacakların belirlenmesinden sonra Genel Kurul sona erecektir.

BARO SEÇİMLERİ PAZAR GÜNÜ

Baro Organlarının Seçimi ise 21.10.2012 Pazar günü saat: 09:00-17:00 arasında aynı yerde ve aynı gündem dâhilinde icra olunacaktır. Merkez İlçe Seçim Kuruluna bildirilen liste uyarınca Şanlıurfa Barosu seçimlerinde Baro Levhasına kayıtlı 490 Avukat oy kullanabilecektir. Oldukça yüksek bir katılımın beklendiği baro seçimlerinin sayım işlemine oy verme bitim saati olan 17:00’dan sonra başlanacaktır. Sayım sonuçlarının gecenin ilerleyen saatlerinde kesinleşmesi bekleniyor.

Seçimlerde

1136 Sayılı Avukatlık Yasası Ek.3.madde gereğince, gizli oy, açık tasnif esasına göre yapılacak oylama sonucu;

1. Baro Başkanı seçimi,
2. Baro Yönetim Kurulu için 10 asil ve 10 yedek üye seçimi,
3. Baro Disiplin Kurulu için 5 asil, 3 yedek üye seçimi,
4. Baro Denetleme Kurulu için 3 asil,3 yedek üye seçimi,
5. Türkiye Barolar Birliği Genel Kurulu için 3 asil, 3 yedek delege seçimi, yapılacaktır.

ŞANLIURFA BAROSU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir