Şehitkamil Emniyet Müdürlüğü Saat 19:50 Sularında Bombalandı.

 
Yaklaşık 5 Km Öteden Bile Yüksek Sesin Duyulmasıyla Vatandaşlar Şehitkamil Emniyet Müdürlüğüne Akın Ettiler.Edinilen İlk Bilgilere Göre 7 Ölü Ve Çok Sayıda Yaralı Var.Görgü Tanıkları 50 Civarı Yaralı Olduğunu Anlattılar.Olay Yeri Güvenlik Çemberine Alınmış ve Kimse Olay Yerine Bırakılmıyor.
Canlı Bomba Olma İhtimali Üzerinde Duruluyor.Olay Sırasında Halk Otobüsü ve Bir Otomobilin’de Oradan Geçmesi Yaralıların Çok Olmasına Neden Oldu.

Patlamayla birlikte otomobil havaya uçarken, durakta yolcu indirip bindiren 2 halk otobüsü ile yabancı plakalı bir otomobil alev alarak yanmaya başladı, çevredeki binaların camları kırıldı, çok sayıda araç tahrip oldu.

Yaralılar ambulanslarla hastanelere kaldırılırken, kan anonsları yapıldı. Sağlık Müdürlüğü, hastaneleri alarma geçirdi ve bayram nedeniyle izinli doktorlar ve sağlık personeli göreve çağrıldı. Çok sayıda yaralıdan durumları ağır olanlar ameliyata alındı.

Gaziantep Valisi Erdal Ata, şehirde meydana gelen patlamanın nedeninin, bomba yüklü bir aracın infilak ettirilmesi olduğunu söyledi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Karşıyaka Polis Karakolu’na yönelik bomba yüklü araçla gerçekleştirilen terör saldırısında, 8 ölü, 60 civarında da yaralı olduğunu söyledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir