Şemdinli’de 20 Gündür Yapılan Operasyon Sona Erdi.

Hakkari Valiliğinden Yapılan Açıklamaya Göre Operasyonun Bu Sabah İtibarıyla Sona Erdiğiniz Duyurdu.

İŞTE VALİLİĞİN RESMİ SİTESİNDEKİ AÇIKLAMASI

BÖLGEDEKİ HUZUR VE GÜVEN ORTAMINI BOZMAK AMACIYLA, PKK TERÖR ÖRGÜTÜNCE ŞEMDİNLİ KIRSALINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN EYLEMLER ÜZERİNE, GÜVENLİK GÜÇLERİMİZCE HAVA DESTEKLİ OLARAK 23 TEMMUZ 2012 GÜNÜ BAŞLATILAN OPERASYONLAR, 11 AĞUSTOS 2012 CUMARTESİ SABAHI İTİBARİYLE TAMAMLANMIŞTIR.

TİTİZLİK VE KARARLILIKLA SÜRDÜRÜLEN OPERASYONLAR SONUCUNDA, PKK TERÖR ÖRGÜTÜ, HAİN AMAÇLARINA ULAŞAMAMIŞ VE ÇOK SAYIDA PKK TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUBU ETKİSİZ HALE GETİRİLMİŞTİR.

MÜLKİ ADLİ VE ASKERİ MAKAMLAR EŞLİĞİNDE OPERASYONUN SON GÜNÜNDE BÖLGEDE ZİYARET VE İNCELEME YAPILMIŞ, VATANDAŞLARIMIZIN KÖYLERİNDE, YERLERİNDE NORMAL HAYATLARINI SÜRDÜRDÜKLERİ MÜŞAHADE EDİLMİŞTİR. KÖYLÜLERİMİZİN DOĞAN BAZI ZARURİ İHTİYAÇLARI DA İLÇE KAYMAKAMLIĞINCA KARŞILANMIŞTIR.

RESMİ MAKAMLARIN VE GÜVENLİK KUVVETLERİMİZİN TEMKİNLİ, İTİDALLİ VE BASİRETLİ FAALİYETLERİ, ŞEMDİNLİ İLÇE HALKIMIZIN SAĞDUYULU VE SABIRLI TUTUMU SAYESİNDE GÜÇLÜKLER KOLAYLAŞMIŞTIR. GÜVENLİK GÜÇLERİMİZ VE KAMU GÖREVLİLERİ BUNDAN SONRA DA İLİMİZDE HUZUR VE GÜVEN ORTAMINI SAĞLAYIP SÜRDÜRME HUSUSUNDA DİRAYETLİ, FEDAKAR, AZİMLİ VE CESARETLİ TUTUMLARINI SÜRDÜRECEKLERDİR.

HAKKARİLİLERİN EN ÖNCELİKLİ TALEBİ; HUZUR, SÜKÛN VE EMNİYET İÇİNDE YAŞAMAK VE BU SAYEDE KAMU HİZMETLERİNİN DAHA VERİMLİ GERÇEKLEŞMESİ VE HERKESİN KENDİ İŞİNE GÜCÜNE HUZUR İÇİNDE DEVAM EDEBİLMESİDİR.

AZİZ MİLLETİMİZE SAYGIYLA DUYURULUR.

HAKKARİ VALİLİĞİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir