Tahmazoğlu: Hain Saldırılar Birliğimizi Yıkmamalı

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlun’dan Birlik ve Beraberlik Çağrısı

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde Jandarma Alay Komutanlığı ve Kato dağı eteklerinde geçici olarak bulunan Bolu Komando Tugayı’na bağlı birliğe terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıda 10 askerimizin şehit edilmesi bir kez daha yüreklerimizi yaktı diyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Türk devletinin bölünmez bütünlüğüne saldırıda bulunan terör örgütünü kınayarak, “bu hain saldırılar karşısında birlik ve beraberliğimizi koruyalım.”dedi.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde terör örgütü üyelerince düzenlenen saldırı sonucu şehit düşen 10 askerden birinin Gaziantepli olduğunu belirten Başkan Tahmazoğlu, “acımız çok büyük. Daha 15 gün önce bölücü terör örgütü tarafından Gaziantep’te gerçekleştirilen bombalı saldırı sonucu 10 vatandaşımız hayatını kaybetti. Ateş artık düştüğü yeri değil tüm yürekleri yakıyor.

Milletimiz, tarihini kahramanlık destanlarıyla yazmış, bağımsızlığını kahramanca mücadele veren, bu uğurda gözünü bile kırpmadan canını veren şehitleriyle kazanmıştır. Hiçbir kalleş saldırı, hiçbir hain pusu milletimizi beraber yaşama kararlığından, bölünmez bütünlüğünden döndüremeyecektir. Milletin sabrını zorlayan bu hain saldırılar karşısında Milletin birlik ve beraberliği, vatanın bütünlüğü açısından tek bir yumruk olarak, teröre karşı, el ele, omuz omuza olduğumuzu göstermeliyiz. Bu acıların tekrar yaşanmaması dileğimle Şehit olan evlatlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Başımız sağ olsun.”dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir