GAR-GAÜN ARASINDAKİ TRAMVAY HİZMETİ BİR SÜRELİĞİNE DURACAK

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Tarafından yapılan yazılı açıklamada, artan yolcu taleplerini karşılamak, kapasiteyi arttırmak ve yolculara daha iyi hizmet sunabilmek amacıyla iki tramvay birbirine bağlanacak. Tramvayları dizili olarak çalıştırılabilmek için mevcut istasyonların ikinci tramvayın iniş-binişlerini sağlamak için durakları uzatma çalışmalarına başladı.

 

İlk etap GAÜN–Akkent hattında (Karataş) istasyonların uzatımı Şubat-Nisan 2016 tarihleri arasında yapılmıştı.

Okulların tatil olması, sınavların tamamlanması ve Ramazan ayının bitimine müteakip 8 Temmuz 2016 tarihinde GAR–Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) arasında bulunan istasyonlarda ikinci araca uygun olarak durak uzatma inşaatına başlanacak.

Tramvayların ve yolcuların iş ile can güvenliği, açısından 8 Temmuz 2016 tarihinden itibaren GAR-GAÜN arasında tramvay hizmetinin geçici süreyle hizmet verilmeyeceğini hatırlatan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanlığı yetkilileri, çalışma yapılacak tramvay güzergâhında belediye otobüslerinin hizmet vereceğini belirttiler. Yetkililer, 10 Ağustos 2016 tarihinden sonra Kadı Değirmeni İstasyonuna kadar olan alanda durak inşaatının tamamlanarak Mavikent–Rasafyolu arasında tramvayların çalışmaya başlayacağını belirttiler. Yetkililer, kademeli olarak şehir merkezine doğru durak uzatma inşaatının devam edeceğini ve okulların açılmasına yakın ise Gazi Muhtarpaşa istasyonu dâhil tüm tramvay duraklarının tamamlanacağını ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir