Kaçırılan Türk Pilotlar Serbest Bırakıldı

 

71 Gün Önce Kaçırılan Türk Pilotlar Murat Akpınar ile Murat Ağca’yı, İstanbul Atatürk Havalimanında Başbakan Erdoğan Karşıladı.

 

Beyrut’ta kaçırılan THY pilotları Murat Akpınar ve Murat Ağca, Suriyeli muhalifler, Esed yönetimi ve Lübnan arasındaki takas görüşmelerinin ardından serbest bırakıldı. Pilotlarımız Katar uçağıyla Saat 23.30’da İstanbul’a indi.

 

BAŞBAKAN KARŞILADI

 

THY pilotlarını Atatürk Havalimanı’nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan karşıladı. O anlar Başbakanlık kamerası tarafından da görüntülendi. Başbakanlık kamerasına yansıyan görüntülerde Başbakan Erdoğan pilotların yakınlarıyla birlikte Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde bir süre uçağın gelişini bekledi. Ardından Başbakan Erdoğan ve pilotların yakınları alkışlar eşliğinde uçaktan inen pilotları karşıladı.

 

Pilotlardan Murat Akpınar Başbakanla bir süre konuştu. Pilot Akpınar, “Bize dayanma gücü verdiniz. Allah sizlerden bin kere razı olsun. Çok teşekkür ederim, çok sağolun” diye konuştu. Başbakan Erdoğan bir süre pilotlar ve yakınlarıyla sohbet etti. Pilotların yakınları da Başbakan Erdoğan’a teşekkürlerini ilettiler ve alkışladılar. Başbakan Erdoğan’ın pilotlar ve yakınlarıyla hatıra fotoğrafı çektirmesi de Başbakanlık kamerasına yansıdı.

Kaynak: Ajanslar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir