Gaziantep’teki Bombalı Saldırının Ardından Can Korkusuyla Evlerini Boşaltan ve Polisin Kapısında Nöbet Tuttuğu Bazı Evlerin, Aynı Gece Soyulduğu Ortaya Çıktı.

 

 

Gaziantep’te Ramazan Bayramı’nın İkinci Gününde 9 Kişinin Ölümü,61 Vatandaşın Yaralanması ve Maddi Hasarın Yüksekliği   İle Sonuçlanan Bombalı Saldırıda Hasar Gören Evlerini Boşaltan Mahalle Sakinleri, Bir de Hırsızlar Tarafından Vuruldu. Patlamanın Ardından Can Korkusuyla Evlerini Boşaltan Ve Polisin Kapısında Nöbet Tuttuğu Bazı Evlerin, Aynı Gece Soyulduğu Ortaya Çıktı.

Korutürk Caddesi Üzerinde Bulunan ve Patlama Alanına Yakın Evler Patlamanın Etkisiyle Camları Kırıldı ve Hasar Gördü. Vatandaşlar Evlerini Can Korkusuyla Geçici Olarak Terk Ettiler. Olay Yerinde Sıkı Güvenlik Önlemleri Alınmasına Rağmen Hırsızlar İş Başında ve Evleri Soymuşlar.

Bütün İnsanlık Bombalı Olayı Lanetleyip Kınarken, Vicdansızlar Hırsızlık Yapıyordu.

Hırsızlar Tarafından Mağdur Edilen Aile En Çok Polisin İlaçları Almasına İzin Vermediğine,Hırsızların Nasıl Sogun Yaptığına Üzüldüklerini İfade Ettiler.

Patlama Yerine En Fazla 25 Metre Uzaklıktaki Sokağın, Hem Girişinde Hem Çıkışında 2’şer Polis Nöbet Tutarken Evlerin Soyulması Vatandaşları Çileden Çıkardı. Çevre Binalarla Birlikte Yaklaşık 10 Evin Soyulduğu Gelen Bilgiler Arasında. Evi Soyulup Hırsızların Gazabına Uğrayan Vatandaşlardan Hasan Hüseyin Kıpırtı, “Hırsızlar Her Yerde Cirit Atmış” Diyerek Özetle Şunları Anlattı:

“17 Yaşındaki Oğlum İslam, Bir Süre Önce Beyninde Bulunan Tümör Nedeniyle Ameliyat Olmuştu. Patlama Olunca Evimizin Camları Kırıldı, Sokaklar Yanıyordu Biz de Can Korkusu İle Evlerimizi Boşalttık, Bir Akrabamıza Yerleştik. Bizim Gibi Diğer Komşular da Aynısı Yaptı. Oğlumun İlaçlarını Almak İçin Gece Yarısı Eve Döndüm Ancak Binanın Girişinde Ve Çıkışında Bulunan Polisler Bir Türlü Binaya Girmeme İzin Vermedi. Oğlumun Acil İlaca İhtiyacı Olduğunu Anlatmaya Çalıştım, ‘Ne Yapayım Oğlum Ölsün Mü’ Diye Çıkıştım. Ama Polisler, ‘Ölürse Hastaneye Götürürsün, Yasak’ Diyerek Evime Girmeme İzin Vermediler.

Sabah Evimize Girince Şok Olduk. Evimizde Bulunan Maddi Değeri Yaklaşık 15 Bin Lira Olan Eşime Ait Ziynet Eşyaları, Dizüstü Bilgisayar Ve Çocuğuma Ait Kumbaranın Çalındığını Gördük. Aynı Binada Üç Katta Bulunan Diğer Komşularımızın da Soyulduğunu Öğrendik. Kapımızda Bekleyen Polislere Tepkimizi Gösterdik, Neredeyse Biz Suçlu Konumuna Düşecektik.” Dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir