Son Günler’de Artan Terör Olayları ve Beytüşşebap’da Şehit Olan Askerler İçin Mhp Genel Sekreterliği Yazılı Açıklama’da Bulundu.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN’ın “Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde çıkan çatışmada 10 güvenlik görevlimizin Şehit olması”na ilişkin yaptığı yazılı basın açıklaması Şöyle.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde çıkan çatışmada 10 güvenlik görevlimiz ne yazık ki şehit olmuştur. Türkiye yeni haftaya kanlı terör saldırısı ile başlamış, canımızı yakan haber Şırnak’tan gelmiştir.

Türk milleti, yeni bir faciayla ve insanlık düşmanı canilerin kanlı saldırısıyla sarsılmıştır.

Bölücülüğe verilen ümitler ve yıkım projesi kapsamında atılan tehlikeli adımlar ülkemizi bölünmenin ve dağılmanın eşiğine kadar savurmuştur. Hükümetin fitne saçan, ayrımcılığı teşvik eden ve milli beklentilerle ihtilaflı politikaları kandan beslenen canilerin eline koz vermiş ve alçak eylemlerine ivme kazandırmıştır.

Başbakan birkaç gün önce katıldığı bir televizyon programında ülkemizde bir Kürt sorunu olmadığını, PKK ve terör sorunu olduğunu ifade etmiştir. Başbakan açılım denen yıkım projesinin arkasından giderken, Milliyetçi Hareket olarak kendisini samimi bir şekilde uyarmış bin yıllık kardeşliğimizin bozulacağından bahsetmiştik. Bugün görüyoruz ki Başbakan bizim o günlerde söylediğimiz çizgiye gelmiş durumdadır. Bu her ne kadar sevindirici bir gelişme olsa da yeterli değildir. Başbakan’ın bu açıklamalarında samimi olmasını, etnik fitnenin tuzağına düşerek mesafe alınamayacağını idrak etmiş olmasını umut ve temenni ediyoruz.

Terör sorununun yanlış teşhisiyle ilgili yaklaşık on yıldır süregelen sakat zihniyet milletimize çok zarar vermiş, çok sayıda vatan evladının şehit düşmesine neden olmuştur.

Son günlerde artan hunhar terör saldırılarının ve teröristle kucaklaşma cüretinin asıl nedenini açılım denen ihanet projesinde aramak gerekmektedir. Başbakan bu projeden vazgeçtiklerini bir an önce ilan etmelidir.

Türk milleti AKP hükümetinden terörle kararlı ve milli bir mücadele beklemektedir.

Milliyetçi Hareket Partisi, AKP samimi olduktan sonra; bölücülük ve terörle mücadelede desteğini ve yardımını hiçbir zaman esirgemeyecektir.

Türkiye’nin milli birliğine ve ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne kastetmeyi amaçlayan hainler çok iyi bilmelidir ki, Türk milletinin azim ve kararlılığı karşısında alçak emellerine hiçbir şart altında ulaşamayacaklar ve kendilerini bekleyen hazin akıbetten kurtulamayacaklardır.

Aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, silah arkadaşlarına ve milletimize başsağlığı diliyor, yaralıların da bir an önce sağlıklarına kavuşmasını niyaz ediyorum.Dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir