SONUNDA BUNUDA GÖRDÜK. RESMEN DİLENCİ ARANIYOR.

İsveç’te bir yardım kuruluşu, başkent Stockholm’de çalıştırılmak üzere dilenci arıyor.

Persondesign adlı yardım kuruluşu, evsizlere hitap eden ‘Situation Stockholm’ adlı dergiye dilenciler için iş ilanı verdi. Yardım kuruluşunun kurucularından Jan Persson, “İşe aldığımız dilenciler bizim gözetimimiz altında nasıl yardım toplayacaklarına kendileri karar verecekler. Biz de kendilerine saat başı 100 kron (26 lira) ödeyeceğiz. Elde edilen hâsılatın yarısı da dilencilerde kalacak.” dedi.

Dilenciler, 18 Ağustos günü Stockholm’ün en işlek caddesi Drottningatan’da sadece 4 saat süreyle istihdam edilecek. Yardım kuruluşu, 50 dilenciye iş vermeyi planlıyor. Şimdiden 30 başvuru yapılmış.

Jan Persson dilencilerin yanı sıra öğrenci, işsiz, emekli veya herhangi birini de işe alabileceklerini ifade etti. Persson, Biraz uçuk bir fikir olduğunu biliyoruz. Nitelim olumlu tepkilerin yanı sıra çok sayıda olumsuz tepki de aldık. Birçok insan artık Stockholm sokaklarında dilenci görmek istemiyor” dedi. “Daha önce böyle bir girişimin yapıldığını düşünmüyorum.” diyerek sözlerine devam eden Persson, “Bu fikrimiz başarılı olursa ne güzel olur. Çünkü biz daha güzel bir dünya kurmak için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Kayanak: avukatgazetesi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir