Uyguner ve Erfidan Aileleri Verilen Barış Yemeği İle Barıştırıldılar

 

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa İli Birecik ilçesinde aralarında husumet yaşanan ERFİDAN ailesi ile UYGUNER ailesi arasındaki husumetin sona erdirilmesi için Birecik belediye başkanı Av. M. Faruk PINARBAŞI barış yemeği düzenledi.

 

Geçtiğimiz günlerde Birecik ilçemizde aralarında husumet yaşanan Erfidan ailesi ile Uyguner ailesi arasındaki husumetin sona erdirilmesi için barış yemeği verildi.

Tertip edilen barış yemeğine  Belediye Başkanı Av. M.Faruk Pınarbaşı, İlçe Kaymakamı Fehmi Sinan Nİiyasi, Belediye Başkan Vekili Kadir Çopur, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Dursun Çiftçi, İlçe Emniyet Amiri Barış Ertuğrul, İlçe Müftüsü Mekki Solmaz ve, Ak Parti ilçe başkanı Aziz Karayılan katıldı

Barış yemeği esnasında konuşma yapan ilçe yapan Belediye Başkanı Av. M.Faruk Pınarbaşı“ilçemizde böyle huzursuzluklar görmek istemiyorum, aileleri dargınlıklarıyla değil de barışıklıklarıyla görmek isteriz bunun için şahsım adına üzerime düşene yapacağımdan şüpheniz olmasın. İlçemizde kırgınlıkların son bulması ümidiyle bizi kırmayan iki ailemizin barış yemeğine katılıp aralarındaki husumete son verdikleri için teşekkür ediyorum.” Dedi.

İlçe Kaymakamı Fehmi Sinan NİYAZİ barış yemeğinde bir konuşma yaparak, her iki aileyi kutladığını söyledi. Kaymakam Niyazi şöyle konuştu.“Erfidan ve Uyguner aileleri arasında barışın sağlandığından dolayı memnunuz ilçemizde aileler arasında bu tarz anlaşmazlıklardan dolayı olan gerginliklerden rahatsızlık duymaktayız. Bu tür olayların bir daha hiç yaşanmaması için vatandaşlarımızın daha sakin ve sağduyulu olması gerektiğine inanıyoruz, iki güzide  aile arasında barışı sağlamakta emeği geçenlere teşekkür ederek böyle bir olayın bir daha yaşanmaması temenni  ediyoruz.’

Daha sonra İlçe Müftüsü Mekki Solmaz, bir konuşma yaparak, Barış yemeğinden sonra dua okuduktan sonra, Erfidan ve Uyguner aileleri kucaklaşarak barıştılar.

 

Kaynak: Salih Darıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir