Öğretmenler Günü

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

 

Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerimde İlk Emir İk’ra (Oku) Okumaktır. Okumayı Bizlere yüce Allah emrediyorsa burada bir hikmet var ve o konuya dikkat çekmek vardır. İnsanoğlu yani bizlerde okuyup okutacağız İnşaallah. Refah düzeyi yüksek müreffeh bir toplum düzeyine gelmek için, sefaletin, fitnenin, başa kakmanın, vurdumduymazlığın, gaddarlığın en önemlisi kin ve hasedin kalkması için okumalıyız okutmalıyız okutturmalıyız.

Öğretmenlerimiz Bizim için Değerli ve bir o kadar’da saygıdeğerdir. Öğretmenlerimiz tarih boyunca ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, çağdaşlığın, sevginin, saygının, barışın ve aydınlanmanın öncüleri olmuşlardır. Çocuklarımızın Eğitimi ve Öğretimi’nde En büyük rol yine öğretmenlerimizindir. Bazen Bir baba, Bazen Bir Anne ve Bazen de Çocuklarımız  ile çocuk Olup Onların Dertlerine merhem Olurlar. Evlatlarımızın gelişim ve sosyal davranışlarında da önemli rol oynayan öncüler işte yine öğretmenlerimizdir.

Hz. Ali (r.a)’ın ”Bana Bir Harf  Öğretenin Kırk Yıl Kölesi Olurum”  Sözünden de yine Öğretmenin veya diğer tabir ile hocalarımızın kıymeti anlaşılmaktadır. Hz. Ali (r.a) Bu Sözü Boşuna Söylememiştir. Bizler Ne Kadar Översek Övelim Zaten Öğretmenlerimizin Hakkını Ödemeye Yetmez. Öğretmenlerimize Saygı’da Kusur Etmemek ve onların bize öğrettiklerini başka nesillere ulaştırmak öğretmenlerimizi diğer tabirle hocalarımızı memnun ve bahtiyar edecektir.

İşte Bizler Genç Nesiller Hz. Ali (r.a) ın Sözü ve Hocalarımızın Öğrettikleri Doğrultusunda hayatımıza yön vermeliyiz ve doğruları hayatımızın her anına yayarak onları yapacağımız güzel icraatlarla sevindirmeliyiz.

Bu esile İle Bütün Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü Tebrik eder Yüce Allah’tan Sıhhat ve Afiyetler dilerim..

Selam ve Dua İle

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir