Bizler İnsanız, Kardeşiz ve MÜSLÜMANIZ

0

BİZLER İNSANIZ, KARDEŞİZ ve MÜSLÜMANIZ

 

 

Bizler İNSANIZ, Kardeşiz ve MÜSLÜMANIZ, Hangi Partiye Oy Verirsek Verelim Önce İNSAN ve Sonra Bizlerin Kardeş, Bacı, Akraba, Amca, Dayı, Hala, Teyze ve Bunların Hepsi İle Bir Şekilde Bağımızın Olduğunu Unutmayalım. Unutmayalım ki, Aynı Coğrafyanın İnsanlarıyla Büyüdüğümüzü ve Suyundan İçtiğimizi. Bu Vatanın Evlatları Olduğumuzu ve Her Karış Toprağını ve Sokaklarını Aşındırdığımızı. Aynı Ortamın Havasını Teneffüs Ettiğimizi ve Aynı Mukaddesata Değer Verdiğimizi. Yine Aynı Kıbleye Dönerek, Aynı Camide Yanya’na Secde Edip Namaz Kıldığımızı. Sayılan ve Sayılmayan Diğer Ortak Değerlerimiz Uğrunda Gözümüzü Kırpmadan ve Korkmadan Bu Vatan Toprakları İçin Canımızı Feda Edebileceğimizi. Unutmayalım ve Unutturmayalım ki Bu Vatanı Ecdadımız Kanlarını Feda Ederek Bize Miras Bıraktığını. Unutmayalım ki Bu Toprağın Her Karışında Şühedanın Mührü ve Kanının Bulunduğunu. Bizler Irkçılık Tuzağına Düşmemeliyiz. Kurtuluş Savaşında, Kürdü, Türkü, Laz’ı, Çerkez’i, Arap’ı, Acem’i, Siyahı ve Beyazı Beraber Omuz Omuza Mücadele Vermedik mi? Irkçılığın Türkü, Kürdü, Arap’ı, Laz’ı, Çerkez’i, Beyaz’ı ve Karası Olmaz. Irkçılık Irkçılıktır, Bunun Ötesi Yoktur.

 

Bu Konudaki Yüce Allah’ın Sözüne, Ayet-i Kerimeye Bakalım. “Ey İnsanlar! Sizi Bir Erkekle Bir Kadından Yarattık. Hem de Sizi Şubeler ve Kabilelere Ayırdık ki, Birbirinizi Tanıyasınız. Şüphesiz ki, Allah Katında En Şerefliniz, Takvaca En İleride Olanınızdır“(Hucurât Sûresi, 13)

 

Yani Allah’ın Katında Üstünlüğün Dil, Renk ve Irak’ta Değil Takvada Olduğunu Açık ve Net Görüyoruz.

 

Yine Hadis-i Şerif’te İse “Sizler Hz. Âdem’in Oğullarısınız. Âdem İse, Topraktandır. Bir Kısım İnsanlar Var ki, Cehennem Kömüründen Başka Bir Şey Olmayan Adamlarla İftihar Ederler, Övünürler. İşte Bunlar Ya Bu Övünmeden Vazgeçerler, Ya Allah Nezdinde Pisliği Burunlarıyla Yuvarlayan Gübre Böceklerinden Daha Değersiz Olurlar.” (Müsned, II, 524; Ebû Dâvud, Edeb, 120, 5116)

 

Fikrimiz ve İşimiz Ayrı, Partimiz Ayrı, Dilimiz Ayrı, Hatta Oyumuz Ayrı Olsa da, Konu Ortak Değerlerimiz Mukaddesat, Memleket ve Vatan Olduğunda Bir Olmalıyız, Tek Olmalıyız ve Bu Topraklarda Şer Odaklarına, Ülkenin Menfaatini Hiçe Sayanlara ve Bizi Birbirimize Düşürmeye Çalışıp Kardeş Kanı Akıtmaya Çalışanlara Fırsat Vermemeliyiz. Nefret, Kan, Kin ve Gözyaşı Tohumları Ekerek, Bizi Kardeşlikten Çıkarıp Birbirimize Karşı Kalleşlik Yapmaya Zorlayanlara da Prim Vermemeliyiz.

 

KARDEŞ OLALIM KARDEŞ, KALLEŞ DEĞİL.

Ey Bizi Yoktan Var Eden Allah’ım, Sen Zalimlerin Defterini Dür ve Şer Odaklarına Fırsat Verme.

 

Son Olarak  ALLAH’IN Kelamıyla Bitirelim “Mu’minler Ancak Kardeştirler. Öyleyse Kardeşlerinizin Arasını Düzeltin. Allah’a Karşı Gelmekten Sakının ki Size Merhamet Edilsin.”(Hucurât Sûresi, 10)

Selam ve Dua İle

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir