Tüm Müslüman’ların Miraç Kandillerini Kutlar,Yüce Allah’tan Bu Gecenin Hayırlara,Kardeşliğe,Birlik ve Beraberliğe Vesile Kılmasını Niyaz Ederim.

Bu Gece Hepimizin Rabbi Olan Allah İle Konuşma Mirac’ı Olsun.
Yüce Allah Aramızda’ki Kin,Haset,Nefret,Bencillik,Enaniyet ve Nifak Tohumlarını Ebediyyen Yok Etsin.
Bu Gece Allah’a Niyaz Gecesi,O Halde Bizlerde Hep Birlik’te Rabbimize Niyaz’da Bulunalım.
Hani Yüce Allah Kuran-ı Kerimde Buyuruyor:(Ey Muhammed!) De ki: “Duanız Olmasa Rabbim Size Ne Diye Değer Versin! Siz Yalanladınız. Öyle İse Azap Yakanızı Bırakmayacak.” Furkan Suresi (77)
Bizler Bu Ayet Gereği Birbirimizin Hayrı İçin Yüce Allah’a Niyazda Bulunmalıyız.Daha’da Ötesi İnsanlığın Selamet ve Beraberliği İçin Dua Etmeliyiz.
Bu Dünya Geçici Bir Duraktır ve Allah Resulü Muhammed Mustafa ( S.A.V ) in Hadis-i Şerifinde Buyurduğu Gibi,Bir Yolcunun Ağacın Gölgesin’de Soluklanıp Yoluna Devam Etmesi Gibi Kısacıktır.
Bizler Bu Üç Günlük Dünyada Kalp Kırmamaya Özen Göstermeliyiz,Aramız’da Küslük,Dargınlık ve Nefret Varsa Hepsini Bir Tarafa Atıp Şeytana Uymaktan Vazgeçmeliyiz.
Asıl İtibarıyla Allah’a Niyaz ve Kulluğumuzu Bir Geceye Sığdırmamalıyız.Allah’a Kulluk Hergün,Her Zaman ve Her Mekanda Olması Lazımdır.Rabbim Hepimize Kendisine Gerçek Kul ve Resulüne’de Gerçek Mana’da Ümmet Olan Kulların’dan Eylesin…Amin
Bu Vesile İle Tekrar Hepinizin Miraç Kandilini Kutlar,Hayır ve Bereket Getirmesini Yüce Allah’tan Niyaz Ederim.
Selam Ve Dua İle

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir